W czerwcu tego roku zapytaliśmy naszych przedsiębiorców społecznych, z czym mają największe wyzwanie. Niemal jednogłośnie odpowiedzieli – z motywowaniem pracowników. A jak motywować? Nie pomoże tu czarna magia, medycyna chińska ani nawet pakiet Multisport, bo motywacja to sprawa tego, co w środku, a nie tego co na zewnątrz. Dlatego 10 i 11 września 2019r. zapraszamy do udziału w wyjątkowym, eksperymentalnym szkoleniu „Skuteczne zespoły – jak zarządzać ludźmi w podmiotach ekonomii społecznej?”, które poprowadzi doświadczona trenerka i facylitatorka – Karolina Mikołajczak. Zabierz zespół na szkolenie i stwórz szansę na zmianę!
Szkolenie skierowane jest do zespołów, które pragną zwiększyć skuteczność swojego działania. Do osób, które mają wpływ na charakter działalności i organizację pracy przedsiębiorstwa oraz chcą budować kompetencje pomocne w efektywnym funkcjonowaniu zespołu.
Gdzie:
Ośrodek wypoczynkowy Przystanek Zofiówka, Zofiówka, ul. Stanisławowska 2, 95-080 Tuszyn
Ośrodek jest prowadzony przez Fundację Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Piękny Świat”
Kiedy:
10 wrzesień 2019 r. (wtorek) w godz. 10.00-18.00
11 wrzesień 2019 r. (środa) w godz. 09.00-17.00
Kto może wziąć udział w szkoleniu?
Na szkolenie zapraszamy przede wszystkim 3-5 osobowe zespoły pracujące w podmiotach ekonomii społecznej (fundacjach, stowarzyszeniach, spółdzielniach socjalnych), które chcą poprawić efektywność swojej pracy.
W szkoleniu mogą wziąć udział mieszkańcy 7 powiatów woj. łódzkiego: łódzkiego-wschodniego, pabianickiego, łaskiego, tomaszowskiego, rawskiego i opoczyńskiego, zduńskowolskiego, w tym:
- przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej (stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych)
- osoby zainteresowane założeniem podmiotu ekonomii społecznej
- pracownicy instytucji samorządowych, w szczególności osoby zainteresowane zrozumieniem wyzwań, z jakimi borykają się organizacje pozarządowe.
Skrócony program szkolenia
- organizacja pracy zespołowej
- twoja rola w zespole – kompetencje i oczekiwania
- kształtowanie kultury organizacji i pracy
- planowanie pracy i monitorowanie efektów
- udzielanie informacji zwrotnej
- komunikacja w trudnych sytuacjach
- konstruktywne rozwiązywanie problemów.
Jaki jest cel szkolenia?
Program rozwija praktyczne umiejętności współpracy zespołowej, dzięki którym szybciej i skuteczniej rozwiążesz problemy związane z organizacją własnej pracy, podziałem obowiązków i wymianą informacji. Nauczysz się jak rozmawiać z zespołem, brać odpowiedzialność za działanie, motywować siebie i innych i przede wszystkim konsekwentnie budować swoją rolę w zespole.
Co zyskasz uczestnicząc w szkoleniu?
- Większy spokój i opanowanie w pracy – nauczysz się jak budować komunikację i relacje oparte o rzetelność i asertywność,
- nauczysz się prostych, ale skutecznych metod zarządzania projektem i dzięki temu zwiększysz wpływ na efekty pracy,
- poznasz podejścia pomocne w analizie problemów i trudnych sytuacji,
- nauczysz się kreowania rzeczowych informacji i udzielania informacji zwrotnej
- poznasz mechanizmy wzbudzania motywacji i budowania odpowiedzialności za pracę w zespole.
To wszystko wpłynie na jakość działania zespołu, pomoże zmniejszyć ilość nieporozumień i zbuduje Twoje pozytywne nastawianie do mierzenia się z codziennymi działaniami organizacji.
Metody:
Szkolenie prowadzone jest aktywnymi metodami warsztatowymi. Wyjdziesz z praktycznym doświadczeniem skuteczności proponowanych podejść. Otrzymasz zeszyt ćwiczeń, który będzie pomocny także po szkoleniu i utrwala efekty wypracowanych rezultatów.
Szkolenie poprowadzi:
Karolina Mikołajczak – z wykształcenia i pasji pedagog. Ekspert w zakresie procesów grupowych i efektywności zespołowej oraz narzędzi pracy z grupami. Trenerka train the trainer, superwizor. Zaprojektowała i zrealizowała setki projektów edukacyjnych, spędziła ponad 7000 godzin na sali szkoleniowej. Szkoli i trenuje przedstawicieli biznesu z zakresu dynamiki procesów grupowych, technik moderacji i facylitacji pracy grupowej oraz rozwiązywania problemów, podnosząc umiejętności organizacji efektywnej pracy. Pracuje z zespołami w podejściu zwinnego zarządzania podnosi efektywność, pomaga sprawnie przechodzić od problemu do rozwiązania, mobilizując zespoły do generowania innowacyjnych podejść i tym samym zwiększania ich konkurencyjności. Jako doświadczony superwizor opiniuje o efektywności pracy trenerów. Od 12 lat jest zafascynowana procesami projektowania szkoleń i dobierania efektywnych metod do osiągnięcia maksymalnych rezultatów. Twierdzi, że człowiek może nauczyć się wszystkiego i dokonać każdej zmiany, jakiej tylko chce. Jej hasłem przewodnim jest: Edukacja dla działania! Uważa, że wiedza powinna być przede wszystkim użyteczna.
Jak się zgłosić na szkolenie?
Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i podpisany:
- zeskanowany przesłać na adres e-mail justyna.matusiak@instytut.lodz.pl
- wysłać pocztą (liczy się data wpływu) na adres: Instytut Spraw Obywatelskich ul. Pomorska 40, 91-408 Łódź
- złożyć osobiście w biurze Instytutu Spraw Obywatelskich w Łodzi przy ul. Pomorskiej 40
- lub przesłać faxem na numer: 42 630 17 49.
Zgłoszenia przyjmujemy do 30 sierpnia 2019 r.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:
Justyna Matusiak: justyna.matusiak@instytut.lodz.pl, tel. 512-034-254 | 42 630 17 49