Czy wiesz, że w 2018 roku co druga organizacja pozarządowa wskazała, że zmaga się z wypaleniem liderek i liderów w organizacji? Jeśli aktywizm społeczny przynosi Ci więcej frustracji niż satysfakcji, a stan bezsilności jest Ci najbardziej znany, to zapraszam na spotkanie. Wyruszymy w piękną i ciekawą podróż do samej siebie/samego siebie, w trakcie której odbudujesz most do wewnętrznej motywacji.
Zapraszamy do bezpłatnego korzystania ze spotkań doradczych ze specjalistką ds. reintegracji społecznej i zawodowej. Spotkania prowadzi:
Iza Nowaczyk – W Centrum KLUCZ zajmuje się wsparciem doradczym dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych. To wsparcie polega na pracy z ludźmi, na dookreślaniu oraz eliminowaniu ich mentalnych przeszkód, w drodze do celu. Iza zajmuje się „oswajaniem szakali”, czyli transformacją ocen i osądów na język potrzeb i próśb. Dzięki temu współtworzy świat bez przemocy, propagując język serca oraz sprawiedliwość naprawczą. Jest mediatorką w idei Nonviolent Communication, Coachem certyfikowanym przez International Coaching Community oraz trenerką wspierającą rozwój kompetencji społecznych. Od kilkunastu lat związana z biznesem i szukaniem odpowiedzi na pytanie: jak pracować w poczuciu sensu? „Matka założycielka” Fundacji 4 KROKI. W kwestii zmiany społecznej, marzy jej się efekt śnieżnej kuli.
Korzyści dla Ciebie:
Nauczysz się:
- jak rozpoznawać wczesne objawy niskiej energii, wewnętrznego konfliktu lub braku motywacji do działania,
- jak radzić sobie z przywracaniem wewnętrznego zaangażowania,
- jak przeprowadzić wspierający dialog dla siebie samej/siebie samego,
- jak na co dzień używać informacji zwrotnej: czyli o docenieniu oraz artykułowaniu skutecznych próśb.
Zapoznaj się z tematami spotkań i wybierz te, które Cię najbardziej interesują:
Kim jestem jako Liderka/ Lider w organizacji pozarządowej?
- Posiadasz wiedzę i umiejętności, ale ich nie wykorzystujesz i zastanawiasz się: dlaczego?
- Masz w swojej głowie „krytyka wewnętrznego”, który sabotuje Twoje pomysły lub działania?
- Chcesz wsparcia w określeniu swojego rozwoju zawodowego?
- Chcesz popracować nad swoja tożsamością Liderki/Lidera?
- Potrzebujesz autentyczności w relacjach ze sobą oraz w relacjach z innymi?
Czy wiesz, że to Ty jesteś jedyną osobą na świecie, która w pełni może wykorzystać swój potencjał? Zapraszam na spotkanie. Odkryjesz ważne dla siebie kierunkowskazy oraz te zdania w Twojej głowie w prawdziwość których, tak mocno wierzysz. Włączysz światła, uruchomisz GPS i ruszysz we właściwym dla siebie kierunku!
O strategii z mocą w Twojej organizacji pozarządowej – dlaczego i co chcesz osiągnąć oraz w jaki sposób to zrealizujesz?
Jeśli:
- masz poczucie braku spójności swoich działań z tym, co jest dla Ciebie i dla Twojej organizacji naprawdę ważne,
- potrzebujesz jasności co do priorytetów,
- chcesz zaplanować swoje działania korzystając z angażujących metod planowania
możesz skorzystać z doradztwa. Wzmocnisz siebie w odpowiedzi na pytania: dlaczego i po co, co chcesz konkretnie osiągnąć oraz w jaki sposób tego dokonasz.
Budujesz mosty czy stawiasz mury?
Komunikacja to nie są tylko słowa. To kultura organizacyjna oparta na szczerym i empatycznym porozumiewaniu się. Jeśli w Twojej organizacji obserwujesz, że:
- ludzie sprzeczają się o racje i stanowiska,
- jest miło i grzecznie,
- nie ma konfliktów,
- ludzie nie dzielą się informacjami
mogę Ci pomóc. Zaczniemy od diagnozy sytuacji, interakcji i określenia celu, który chcesz osiągnąć. Następnie zaproponuję Ci użyteczne i skuteczne narzędzia porozumiewania się. I tylko takie. Gdy zostaną one wdrożone i zintegrowane, zobaczysz ludzi budujących mosty zamiast murów.
Efektywny zespół a może grupa?
- Pracujesz bez zadowolenia z rezultatów Twojego zespołu?
- Ludzie bardziej przypominają grupę towarzyską niż zespół grający do jednej bramki?
- Masz czasem odczucie, że moglibyście osiągać więcej?
- Czujesz, że mogłoby być lepiej?
Jeśli potrzebujesz transformacji Twojej organizacji, mogę Ci pomóc. Zmiana nastąpi wtedy, kiedy ludzie zmienią swoje zachowania. Moje doświadczenia mówią o tym, ze budowanie efektywnego zespołu wymaga wsparcia na 5 filarach. Te filary to: zaufanie, porozumiewanie się, zaangażowanie oraz odpowiedzialność i rezultaty.
Wolisz mieć rację czy relację – spójrz na konflikt inaczej
Jeśli:
- chcesz rozwiązać konflikt bez wzajemnego obwiniania się i zerwania kontaktu,
- nie wiesz, jak rozmawiać o konflikcie, aby Twoje racje zostały usłyszane,
- jesteś w konflikcie wewnętrznym – Twój rozum mówi jedno, a serce tęskni za czymś zupełnie przeciwnym.
Konflikty mogą być dla nas sytuacją trudną, jeśli reagujemy zgodnie z naszym automatycznym wzorcem zachowań: walcz, zastygnij albo uciekaj. Niestety żadna z tych metod nie przynosi trwałego rozwiązania, a często doprowadza do eskalacji konfliktu lub zerwania relacji. Rekomenduję inny sposób podejścia do konfliktu – mediację. Strategiczną, a nie automatyczną próbę rozwiązania sytuacji konfliktowej opartą na współdziałaniu. Sprawdź jak można mediować porozumienie.
Trudny klient – 4 kroki w relacji
Jeśli zdarza Ci się pomyśleć: „ale to jest wyjątkowo trudny klient” to na pewno masz rację! „Trudni klienci” mogą wpływać na Twoją osobistą energię, poczucie kompetencji i brak lekkości w relacjach.
- Chcesz znaleźć sposób na poradzenie sobie w trudnej sytuacji z klientem?
- Chcesz zrozumieć i znaleźć w sobie przestrzeń na to, co stoi za zachowaniem klienta?
- Potrzebujesz wsparcia w precyzyjnym sformułowaniu próśb dotyczących dalszej współpracy?
Skorzystaj z doradztwa i dowiedz się: jak siebie wesprzeć w sytuacji z „trudnym klientem”.
Kto może wziąć udział w bezpłatnych doradztwach:
- przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej prowadzących działalność ekonomiczną (tj. aktywną działalność odpłatną lub posiadających wpis do Rejestru Przedsiębiorców) i przedsiębiorstw społecznych z powiatów: łaskiego, łódzkiego-wschodniego, opoczyńskiego, pabianickiego, tomaszowskiego, rawskiego, zduńskowolskiego;
- przedstawiciele przedsiębiorstw społecznych zarejestrowanych na terenie m. Łodzi.
Jak się zgłosić na bezpłatne doradztwo? Wybierz interesujący Cię temat i skontaktuj się z nami
Podmioty ekonomii społecznej zarejestrowane w Łodzi, prowadzące działalność ekonomiczną (tj. aktywną działalność odpłatną lub posiadające wpis do Rejestru Przedsiębiorców): Karolina Fijołeke-mail: karolina.fijolek@instytut.lodz.pl, tel. 512 034 281.
Podmioty ekonomii społecznej i jednostki samorządu terytorialnego z powiatów: łaskiego, łódzkiego-wschodniego, opoczyńskiego, pabianickiego, tomaszowskiego, rawskiego, zduńskowolskiego: Justyna Matusiak, e-mail: justyna.matusiak@instytut.lodz.pl; tel. 512 034 254.