Zapraszamy na szkolenia „ABC ekonomii społecznej – co każdy przedsiębiorca społeczny wiedzieć powinien”. Szkolenia odbędą się w 7 powiatach województwa łódzkiego w kwietniu 2016 r. Pierwsze ze szkoleń odbędzie się 18 kwietnia 2016 r. w Opocznie. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.
Pewni swoich kompetencji, zaangażowani i otwarci liderzy to sprawdzony sposób na aktywizację społeczności lokalnych, umocnienie w nich poczucia przynależności, wpływu oraz tworzenia stabilnych miejsc pracy. Prężnie działające podmioty ekonomii społecznej z jednej strony wspierają oddolne ruchy, a z drugiej – bazują na nich. Dzięki temu tworzy się obieg doświadczeń i kompetencji, który napędza turbiny zrównoważonego rozwoju opartego na społeczności lokalnej.
Celem szkolenia „ABC ekonomii społecznej” jest:
- przybliżenie idei przedsiębiorczości społecznej
- poznanie form instytucjonalno-prawnych, w których działa,
- poznanie dobrych praktyk w Polsce i Europie,
- założeń rozwoju ekonomii społecznej w latach 2014-2020, w tym rozwiązań systemowych
Korzyści:
Jeśli chcesz poznać ideę ekonomii społecznej, jej praktyczne zastosowanie oraz prawne uregulowania. Jeśli szukasz w tej formule miejsca dla swojej aktywności społecznej i zawodowej – to szkolenie jest dla Ciebie! Zapraszamy! Oferta limitowana.
Dla kogo:
- osoby zainteresowane działaniami w obszarze ekonomii społecznej
- lokalni liderzy
- przedstawiciele organizacji pozarządowych
- przedstawiciele administracji publicznej
Uczestnicy otrzymują:
- materiały szkoleniowe
- certyfikat udziału w szkoleniu
- zwrot kosztów dojazdu
TERMINY SZKOLEŃ | |
18 kwietnia | Opoczno (powiat opoczyński) |
19 kwietnia | Zduńska Wola (powiat zduńskowolski) |
20 kwietnia | Sędziejowice (powiat łaski) |
21 kwietnia | Pabianice (powiat pabianicki) |
27 kwietnia | Inowłódz (powiat tomaszowski) |
28 kwietnia | Tuszyn (powiat łódzki-wschodni) |
29 kwietnia | Rawa Mazowiecka (powiat rawski) |
Szkolenie poprowadzi:
Karolina Cyran- Juraszek
Dyrektorka, managerka, obecnie trenerka i konsultantka wielu organizacji zajmujących się rozwojem podmiotów ekonomii społecznej. Doświadczona w zarządzaniu wieloma projektami, w tym ze środków unijnych (Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich, Inicjatywa Wspólnotowa EQUAL, Program Operacyjny Kapitał Ludzki) oraz w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Ekspertka w kategorii „wolontariat pracowniczy” w Konkursie Dobroczyńca Roku, prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii, a także ekspertka społeczna w konkursie na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku, prowadzonym przez Fundację Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych. Związana z sektorem organizacji pozarządowych od 16 lat. W latach 2004-2008 kierowniczka projektu „Partnerstwo dla Rain Mana” fundacji SYNAPSIS, realizowanego we współpracy z siedmioma partnerami, w ramach IW EQUAL. Rezultatem projektu jest pierwsze funkcjonujące w Polsce przedsiębiorstwo społeczne, zatrudniające 24 dorosłe osoby z autyzmem. Przedsięwzięcie zostało nagrodzone tytułem „Najlepsza Inwestycja w Człowieka Europejskiego Funduszu Społecznego na rok 2007” i Europejską Nagrodą Przedsiębiorczości za rok 2007. Karolina Cyran-Juraszek kierowała przez dwa lata systemowym projektem w ramach Priorytetu 1.2. POKL, którego celem jest stworzenie zintegrowanego systemu wsparcia ekonomii społecznej w Polsce. Od dwóch lat działa w zespole Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w którym zarządzała projektem Prove it PL!, w ramach którego współtworzyła część finansową innowacyjnego narzędzia do mierzenia oddziaływania i kapitału społeczno-ekonomicznego w przedsiębiorczości społecznej.
Czas trwania: 1 dzień; 8 godzin
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
a następnie przesłanie e-mailowo na adres: aleksandra.podkonska@instytut.lodz.pl lub faksem na numer:
42 630 17 49 do dnia 13 kwietnia 2016 r.
W razie pytań prosimy o kontakt z Aleksandrą Podkońską
e-mail: aleksandra.podkonska@instytut.lodz.pl tel. 42 630 17 49; 519 300 647