Jeśli na własne oczy chcesz zobaczyć, co kryje się za sukcesem w przedsiębiorczości społecznej – wyjedź z nami na wizytę studyjną. W dn. 25-26 maja 2017 r. zapraszamy na wizytę studyjną w podmiotach ekonomii społecznej w województwie opolskim. W ciągu 2 dni odwiedzisz z nami 7 podmiotów: fundację, 2 stowarzyszenia, centrum integracji społecznej oraz 3 spółdzielnie socjalne. Udział w wizycie studyjnej jest bezpłatny.
Kto może wziąć udział w wizycie?: Zapraszamy przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (fundacji i stowarzyszeń prowadzących działalność gospodarczą i/lub aktywną działalność odpłatną pożytku publicznego, spółdzielni socjalnych i spółek non profit) zarejestrowanych na terenie Łodzi.
W wizycie studyjnej mogą wziąć udział członkowie zarządów, pracownicy, współpracownicy i wolontariusze organizacji.
Cel wizyty: Podczas wizyty studyjnej poznasz przykłady dobrych praktyk przedsiębiorczości społecznej. Będziesz mieć okazję dowiedzieć się i zapytać, co stoi za sukcesem przedsiębiorców, a co stanowi dla nich wyzwanie. Podczas wizyty odwiedzisz podmioty, które z powodzeniem łączą osiąganie zysku społecznego i finansowego. Dzięki wizycie studyjnej poznasz działające rozwiązania, z których z powodzeniem mogą korzystać inne organizacje.
Wizytowane podmioty:
- Stowarzyszenie Animacji Lokalnej ARKONA (stowarzyszenie prowadzi działalność animacyjną oraz realizuje zadania publiczne na rzecz samorządów)
- Spółdzielnia Socjalna PERUNICA (spółdzielnia osób prawnych; spółdzielnia prowadzi przedszkole, zapewnia obsługę turystyczną miasta Byczyna, prowadzi również sklep spożywczo-przemysłowy, Galerię Rękodzieła na Rynku oraz współprowadzi Restaurację Nowy Spichlerz). Spółdzielnia dokonała połączenia ze Spółdzielnią Socjalną CAFE BABECZKA.
- Centrum Integracji Społecznej „CISPOL”
- Spółdzielnia Socjalna LAS VEGAS (spółdzielnia socjalna osób fizycznych; spółdzielnia oferuje usługi w zakresie pozyskiwania drewna, utrzymania lasów, produkcji drewna kominkowego)
- Spółdzielnia Socjalna PROFES (spółdzielnia socjalna osób fizycznych)
- Fundacja ABBA PATER (organizacja warsztatów kulturalno-edukacyjnych)
- Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania DOLINA STOBRAWY (stowarzyszenie zajmuje się animacją lokalną, prowadzi projekty „Działaj Lokalnie”, „Małe FIO”)
Dodatkowo, w czasie wizyty studyjnej odwiedzimy Pasiekę Zarodową im. ks. Jana Dzierżona prowadzoną przez Spółkę DOLINA STOBRAWY, w której udziały mają samorząd oraz NGO.
Zapoznaj się z programem wizyty studyjnej (pdf)
Podczas wizyty zapewniamy: transport, wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie.
Zgłoszenia
Aby zgłosić się na wizytę studyjną, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do Organizatora do 19 maja do godz. 16.00. Formularz można dostarczyć osobiście do siedziby INSPRO na ul. Pomorskiej 40 w Łodzi, pocztą tradycyjną (pod uwagę będzie brana data dostarczenia przesyłki) lub skan podpisanego formularza pocztą elektroniczną na adres e-mail karolina.fijolek@instytut.lodz.pl lub faxem na numer: 42 630 17 49.
W przypadku dużej ilości zgłoszeń Organizator zastrzega sobie prawo do zaproszenie max. 2 osób z jednej organizacji. Im lepiej uargumentujesz, dlaczego właśnie Ty powinnaś/powinieneś z nami pojechać, masz tym większa szansę na zakwalifikowanie się.
Do pobrania: formularz zgłoszeniowy na wizytę studyjną (docx)
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Karoliną Fijołek: karolina.fijolek@instytut.lodz.pl, tel. 512-034-281 | 42 630 17 49
Zorganizowaliśmy już jedną wizytę studyjną – w listopadzie 2016 r. odwiedziliśmy podmioty ekonomii społecznej w woj. kujawsko-pomorskim.
Tak o wizycie studyjnej mówili jej uczestnicy:
Udział w wizycie studyjnej dał mi materiały do przemyślenia, pomysły do sprawdzenia, ciekawe kontakty – Stowarzyszenie Akademia Mądrego Życia
Udział w wizycie studyjnej dał mi nowe spojrzenie na świat przedsiębiorczości społecznej – Spółdzielnia Socjalna Vitasana
Udział w wizycie studyjnej dał mi nowe pomysły, które zacznę realizować jeszcze w grudniu 2016 roku – Centralny Nurt Basketu Amatorskiego
Duża różnorodność odwiedzanych miejsc podniosła atrakcyjność wyjazdu. Miałam możliwość poznania rożnych struktur i nawiązania kontaktów z pozostałymi uczestnikami, które być może zaowocują współpracą – Smart Steps
Podczas wizyty studyjnej miałem możliwość przyjrzenia się różnym przedsiębiorstwom społecznym – Fundacja „Piłkarskie Marzenia”
Przeczytaj relację z wizyty i obejrzyj fotorelację z pierwszego i drugiego dnia wizyty.