Osoby przygotowujące się do uruchomienia przedsiębiorstwa społecznego znajdą tu listę zagadnień obowiązkowych, które należy przeanalizować przygotowując się do uruchomienia działalności, tak aby pomysł na biznes społeczny przełożyć na realnie działający i skuteczny podmiot gospodarczy.
„Poszczególne zagadnienia ilustrują opisy podmiotów działających z sukcesem. Przedsiębiorcy znajdą również przykłady „złych praktyk”, pozwalające zrozumieć jakie motywacje, postawy lub zaniedbania mogą zagrozić sukcesowi gospodarczemu i trwałości podmiotu.
Liczne pytania do przeanalizowania, opisy przygotowań i procedury działania „krok po kroku” wpływają w sposób szczególny na praktyczny wymiar i użyteczność podręcznika. Czytelnik dowie się co warto wziąć pod uwagę, ale również dlaczego to jest ważne.
W zrozumieniu omawianych zagadnień pomagają zawarte w ramach poszczególnych rozdziałów definicje kluczowych pojęć. Pozwoli to czytelnikowi zweryfikować i uzupełnić posiadaną wiedzę, ponadto, może stanowić dobry punkt wyjścia do budowania spójnej wizji działania, w przypadku kiedy nad pomysłem pracuje grupa, planująca uruchomić działalność wspólnie.
Publikacja jest szczególnie godna polecenia tym, którzy mają już pewne doświadczenie w działalności społecznej i stawiają pierwsze kroki w działalności biznesowej. Podręcznik będzie pomocny, aby w procesie zmiany formuły działalności organizacji nie zgubić tego co ważne i skutecznie osiągnąć cel”.